Atrakcyjne stypendia na Wydziale Chemii UJ

Zapraszamy studentów i kandydatów na kierunki studiów prowadzone przez Wydział Chemii do zapoznania się z dodatkową ofertą stypendialną projektu SciMat finansowanego w ramach konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Uniwersytetowi Jagiellońskiemu środki finansowe w ramach konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Program strategiczny „Inicjatywa Doskonałości” obejmuje siedem Priorytetowych Obszarów Badawczych. Jednym z nich jest projekt SciMat realizowany na Wydziale Chemii. Począwszy od roku akademickiego 2020/2021 program ten oferuje stypendia motywacyjne dla najlepszych studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia na kierunkach: chemia, chemia medyczna i chemia zrównoważonego rozwoju. Studenci mogą ubiegać się o stypendium w wysokości 1000 zł miesięcznie. Natomiast dla najlepszych studentów pierwszego roku studiów drugiego stopnia na kierunkach: chemia, chemia medyczna i ochrona środowiska przewidziano stypendia w wysokości 1500 zł miesięcznie.

Regulamin programu stypendialnego SciMat ukaże się niebawem na stronie Wydziału Chemii chemia.uj.edu.pl i stronach „Inicjatywy doskonałości” id.uj.edu.pl. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Ułatwienia w składaniu wniosku o zapomogę i stypendium dla osób niepełnosprawnych