Solidarni z Ukrainą - zakwaterowanie w domach studenckich UJ

W domach studenckich Uniwersytetu Jagiellońskiego dostępne są wolne miejsca dla studentów i doktorantów UJ, którzy w związku z agresją Rosji na Ukrainę poszukują miejsca zamieszkania (dotyczy UJ i UJ CM).

Wniosek o miejsce w domu studenckim lub w Domu Doktoranta należy zarejestrować w systemie USOSweb w zakładce Dla wszystkich => Wnioski.

Nie ma konieczności załączania żadnych dokumentów ani drukowania wniosku.

Wnioski są rozpatrywane przez Uczelnianą Komisję Ekonomiczną oraz Prezesa Towarzystwa Doktorantów na bieżąco. W pilnych przypadkach, gdy miejsce w domu studenckim jest niezbędne natychmiast, osoba zainteresowana zakwaterowaniem w domu studenckim powinna skontaktować się z Działem Spraw Stypendialnych stypendia@uj.edu.pl. Opłata za miejsce wynosi 495 zł miesięcznie.

Student może wnioskować o przyznanie miejsca dla siebie, swojego małżonka lub dziecka, a także dla opiekuna osoby niepełnosprawnej. Nie ma możliwości uzyskania miejsca dla pozostałych członków rodziny, w tym dla rodziców lub rodzeństwa. Akcję kierowania uchodźców m.in. do akademików koordynują władze państwowe. Osoby poszukujące zakwaterowania na terenie Małopolski, powinny zgłosić się do

Punktu Recepcyjnego
(Kraków - Dworzec Główny, przy wejściu na czwarty peron od strony kas biletowych, ul. Pawia)

Specjalna Infolinia Wojewody Małopolskiego dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w Małopolsce.
Infolinia działa 24 h na dobę: +48 12 210 20 02, e-mail: info.spec@muw.pl

O miejsce w domu studenckim mogą ubiegać się wszyscy studenci i doktoranci UJ, bez względu na obywatelstwo i powód zmiany miejsca zamieszkania. Ogólne informacje o akademikach (w tym zdjęcia) znajdują się tutaj.