Planujesz studia magisterskie? Obroń się najpóźniej w lipcu!

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w 2019 roku podstawowa rekrutacja na studia II stopnia (uzupełniające magisterskie) będzie prowadzona w Uniwersytecie Jagiellońskim według harmonogramu czerwcowo-lipcowego

Rejestracja rozpocznie się 4 czerwca* i potrwa do 9 lipca (studia, gdzie przeprowazany jest egzamin wstępny lub konieczne jest złożenie dokumentów przy rejestracji) lub do 14 lipca (pozostałe studia).

Dlatego już teraz zachęcamy wszystkich tegorocznych kandydatów na wspomniane studia do planowania ostatniego semestru w sposób pozwalający na udział w rekrutacji w naborze podstawowym. Szczegółowy harmonogram naboru jest dostępny na stronie Rekrutacji na studia oraz w kartach studiów w katalogu na stronie www.erk.uj.edu.pl.

Ważne: uzupełniające nabory (sierpniowy, wrześniowy) będą uruchamiane tylko dla tych studiów, na których po zakończeniu podstawowego naboru pozostaną jeszcze wolne miejsca. Nie możemy zagwarantować miejsc osobom, które nie uzyskają uprawnień do podjęcia studiów II stopnia w czerwcu lub z początkiem lipca, szczególnie na popularnych kierunkach.

Przypominamy, że wpisu na studia II stopnia można dokonać tylko i wyłącznie w chwili, kiedy poprzednie studia zostały już zakończone (to znaczy: po zdaniu egzaminu dyplomowego lub złożeniu i obronie pracy dyplomowej – w zależności od programu studiów) i kandydat posiada albo dyplom, albo zaświadczenie z sekretariatu prowadzącego poprzednie studia o ich ukończeniu.

Wszelkich informacji na temat rekrutacji na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim udziela Dział Rekrutacji na Studia: rekrutacja.uj.edu.pl/kontakt.

* dotyczy rekrutacji na studia w języku polskim dla obywateli polskich

Wniosek o akademik – studenci cudzoziemcy rozpoczynający naukę na UJ
Atrakcyjne stypendia na Wydziale Chemii UJ
Zaproszenie do udziału w badaniach