Stypendium ministra za znaczące osiągnięcia dla studentów

Zapraszamy do zgłaszania kandydatur do stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/2023. O stypendium może ubiegać się student, który posiada znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne (związane ze studiami), lub znaczące osiągnięcia sportowe.

Szczegółowe informacje

Wszystkich studentów zainteresowanych ubieganiem się o stypendium ministra prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi na stronie www.stypendia.uj.edu.pl - i zgłoszenie kandydatury przez dostępny na tej stronie formularz (UJ) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (Collegium Medicum).

W ubiegłym roku akademickim - spośród 910 wniosków studentów polskich uczelni spełniających warunki otrzymania stypendium - Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 432 studentom, w tym 51 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendium to jest szczególnym wyróżnieniem dla osób studiujących, które wykazują się terminową realizacją studiów i dodatkową działalnością, a także stanowi dla nich wsparcie finansowe w kwocie do 17 000 zł.