Organizacja nowego roku akademickiego

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w sprawie organizacji kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 w związku z COVID-19 (z wyłączeniem Collegium Medicum).

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną władze UJ podjęły decyzję, że kształcenie prowadzone będzie w ramach jednej z trzech form: kształcenie stacjonarne z elementami kształcenia zdalnego, kształcenie zdalne z elementami kształcenia stacjonarnego lub wyłącznie w trybie zdalnym. Szczegółowe zasady organizacji prowadzenia zajęć na poszczególnych wydziałach, w odniesieniu do prowadzonych kierunków wraz z podziałem na poszczególne lata studiów, zawarte zostały w specjalnym komunikacie prorektorów UJ ds. polityki kadrowej i finansowej oraz dydaktyki

Podjęto także decyzję w sprawie organizacji kształcenia doktorantów. W przyszłym roku akademickim zajęcia w szkołach doktorskich i na studiach doktoranckich będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jedynie w przypadku braku możliwości zorganizowania ich w formie zdalnej, będą odbywać się na terenie uczelni. Sposób prowadzenia badań doktoranci ustalą indywidualnie z promotorami lub opiekunami naukowymi. Więcej szczegółów znajduje się w komunikacie nr 17 prorektora UJ ds. dydaktyki.

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreślają, że w przypadku zmiany poziomu zagrożenia epidemiologicznego, będą podejmowały decyzje, w odniesieniu do jednostek organizacyjnych UJ, o przejściu wyłącznie na formę kształcenia zdalnego.

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021
Zasady korzystania z domów studenckich UJ
Kwaterowanie w domach studenckich i Domu Doktoranta na rok akademicki 2020/2021
Wnioski o przyznanie zapomogi i stypendium dla osób niepełnosprawnych - rok akademicki 2020/2021