Nabór wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim - studenci UJ

3 sierpnia rozpocznie się nabór wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim na rok akademicki 2020/2021 dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Terminy związane z przyznawaniem miejsc w domach studenckich

• 3-17 sierpnia 2020 r. - składanie wniosków
    • przyznanie miejsc do 21 sierpnia 2020 r.
  • 2-16 września 2020 r. - składanie wniosków
    • przyznanie miejsc do 21 września 2020 r. (pierwszeństwo dla studentów I roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich)

Sposób ubiegania się o miejsce w domach studenckich

Aby otrzymać miejsce w domu studenckim należy uzupełnić właściwy wniosek w systemie USOSweb (w zakładce Dla wszystkich => Wnioski) oraz załączyć do wniosku dokumenty potwierdzające okoliczności, na które powołuje się student.

Od roku 2020/2021 nie ma konieczności uzupełniania oświadczenia o dochodach ani dostarczania wydrukowanego wniosku w celu ubiegania się o miejsce w domu studenckim

Studenci, którzy w roku 2020/2021 rozpoczną studia

Aby uzupełnić wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim, należy uzyskać dostęp do systemu USOSweb (udostępniany po dokonaniu wpisu na studia).

Studenci-obcokrajowcy rozpoczynający w roku 2020/2021 naukę na UJ (którzy w poprzednich latach akademickich nie byli wpisani na listę studentów/doktorantów/kursantów/słuchaczy/uczestników) informacje na temat swojego wnioskowania mogą znaleźć tutaj.

Pokoje jednosobowe

Aby ubiegać się o miejsce w pokoju jednoosobowym należy uzupełnić właściwy wniosek. Kryteria ubiegania się o miejsce w pokoju jednoosobowym znajdują się na stronie Samorządu Studentów UJ. Otrzymanie miejsca w pokoju jednoosobowym nie jest jednoznaczne z otrzymaniem miejsca w domu studenckim. Osoby zainteresowane otrzymaniem miejsca w pokoju jednoosobowym powinny zarejestrować zarówno wniosek o przyznanie miejsca w pokoju jednoosobowym jak i wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim.

Z uwagi na wciąż obowiązujący w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego uprzejmie informujemy, iż każda decyzja o przyznaniu miejsca może ulec zmianie, o czym zainteresowani zostaną poinformowani przed terminem zakwaterowania.

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021
III tura wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim (studenci UJ)
Zasady korzystania z domów studenckich UJ
Kwaterowanie w domach studenckich i Domu Doktoranta na rok akademicki 2020/2021