Stypendium im. Prof. F. Ziejki - zakończenie pierwszego etapu konkursu

Rada Własnych Funduszy Stypendialnych UJ rozstrzygnęła pierwszy etap konkursu o Stypendium im. Profesora Franciszka Ziejki. Do etapu drugiego zostało zakwalifikowanych ośmioro Kandydatów.

W bieżącej edycji naboru wniosków o stypendium z Funduszu im. Prof. F. Ziejki wpłynęło szesnaście zgłoszeń absolwentów zagranicznych szkół średnich lub studentów, którzy mają w Rzeczypospolitej Polskiej przyznany status uchodźcy i planują podjąć polskojęzyczne studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu wezmą udział w rozmowach kwalifikacyjnych z członkami Rady.

Podczas rozmów Kandydaci zaprezentują swoje zainteresowania i dotychczasowe sukcesy, a także plany dalszego naukowego rozwoju. Spośród tych osób Rada będzie mogła wyłonić stypendystów, a osobom wyróżnionym przyznać bezpłatny kurs języka polskiego przygotowujący do podjęcia studiów.