Stypendium im. Prof. Franciszka Ziejki

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie stypendium z Funduszu Stypendialnego im. Prof. Franciszka Ziejki.

Celem stypendium jest wsparcie kandydatów na studia w języku polskim w Uniwersytecie Jagiellońskim, którzy mają wyróżniające się osiągnięcia naukowe, a ze względu na sytuację polityczną w kraju urodzenia nie mogą kontynuować w nim edukacji. Nabór wniosków potrwa do 6 marca.

O stypendium mogą ubiegać się osoby, które posiadają status uchodźcy nadany w Rzeczypospolitej Polskiej albo korzystają z ochrony czasowej, albo ochrony uzupełniającej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskały wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia naukowe.

Osoby, które chcą ubiegać się o stypendium, powinny do 6 marca 2022 r.:

1. Uzupełnić formularz wniosku;
  2. Skan uzupełnionego, wydrukowanego i podpisanego formularza wraz z załącznikami wysłać na adres mailowy: fundusze.stypendialne@uj.edu.pl.

Więcej informacji o stypendium, formularz wniosku i Regulamin można znaleźć tutaj.

Aktualizacja: Rada Własnych Funduszy Stypendialnych UJ na posiedzeniu zwołanym w celu kwalifikacji zgłoszeń podjęła decyzję o zakończeniu konkursu po pierwszym etapie bez rozstrzygnięcia. Druga edycja naboru wniosków o stypendium z Funduszu im. Prof. F. Ziejki zostanie otwarta w kwietniu 2022 r.