Trwa I tura naboru wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim

Do 28 czerwca br. studenci wyższych lat studiów mogą rejestrować w systemie USOSweb wnioski o przyznanie miejsca w domu studenckim na rok akademicki 2021/2022.

W systemie USOSweb w zakładce Dla Studentów => Wnioski studenci, którzy w roku akademickim, na który przyznawane jest miejsce kontynuują studia na dotychczasowym kierunku i stopniu mogą uzupełniać wnioski o przyznanie miejsca w domu studenckim.

Nie jest wymagane uzupełnienie formularza Oświadczenie o dochodach ani dostarczanie wydrukowanego wniosku. Studenci wyższych lat nie mają również obowiązku dokumentowania dochodów swojej rodziny - wysokość dochodu nie jest jednym z kryteriów przyznania miejsca.

WAŻNE!
Trwająca tura (I tura) jest dedykowana studentom, którzy w roku akademickim, na który przyznawane jest miejsce kontynuują studia na dotychczasowym kierunku i stopniu. Osoby te mogą uzyskać wyłącznie w obecnej turze lub w IV turze (która rozpocznie się 26 września).

Kolejne dwie tury uzupełniania wniosków są dedykowane wyłącznie osobom, które od 1 października br. rozpoczną studia na I roku studiów pierwszego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub I rok studiów drugiego stopnia. Studenci wyższych lat nie mają możliwości uzyskania miejsca w domu studenckim w turach II i III.

Studenci 3. roku studiów pierwszego stopnia powinni złożyć wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim po uzyskaniu wpisu na studia drugiego stopnia lub na kolejny rok akademicki (np. w przypadku powtarzania roku.

Więcej informacji o domach studenckich i przyznawaniu miejsc można znaleźć tutaj.
Podwyższenie wysokości niektórych stypendiów
Ustalenie wysokości progów i kwot oraz przyznania stypendium socjalnego na semestr letni 2020/2021
Ogłoszenie wyników konkursu o stypendium ministra dla studentów