Podwyższenie wysokości niektórych stypendiów

Stypendium dla osób niepełnosprawnych przyznane studentom i doktorantom oraz stypendium rektora dla studentów wypłacane będą w bieżącym roku akademickim w wyższych stawkach za cały okres objęty decyzją stypendialną.

Prorektor UJ ds. dydaktyki prof. dr hab. Armen Edigarian w porozumieniu z Samorządem Studentów UJ oraz Towarzystwem Doktorantów UJ ustalił, że:

• stypendium rektora (dla studentów) w roku akademickim 2020/2021 wynosi 850 zł miesięcznie,
  • stypendium dla osób niepełnosprawnych (dla studentów i dla doktorantów), z uwzględnieniem stopnia niepełnosprawności, wynosi 300 zł miesięcznie (niepełnosprawność w stopniu lekkim), 575 zł (w stopniu umiarkowanym) i 825 zł (w stopniu znacznym).

Warunkiem wypłaty świadczenia w nowej kwocie, a także wyrównania za poprzednie miesiące, jest:

• wyrażenie w systemie USOSweb zgody na zmianę pierwotnej decyzji

• spełnienie warunków formalnych na dzień wydania decyzji zmieniającej

• odebranie w USOSweb decyzji o zmianie przyznanej kwoty świadczenia.

Decyzje są przygotowywane stopniowo na kolejnych posiedzeniach właściwych komisji stypendialnych.

Wysokość pozostałych świadczeń pozostaje bez zmian.

Ustalenie wysokość progów i kwot oraz przyznania stypendium socjalnego na semestr letni 2020/2021
Ogłoszenie wyników konkursu o stypendium ministra dla studentów