Targi Pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim

Jesienna edycja Targów Pracy na UJ po raz pierwszy w historii odbędzie się w formie hybrydowej . Odbędą się zarówno spotkania stacjonarne (19.10), jak i online (18.10 i 20.10). Udział zapowiedziało 35 wystawców z różnych branż. Zaplanowano też 5 punktów konsultacyjnych oraz 4 prelekcje ekspertów.

Data: 18-20 października 2022 roku
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego

Z powodu pandemii ostatnia stacjonarna edycja Targów Pracy na UJ odbyła się w grudniu 2019 roku. Od tego czasu wydarzenie organizowane było w formie online. Najbliższa edycja połączy obie formy spotkań.

We wtorek (18 października) oraz w czwartek (20 października) będziemy mieli okazję poznać 8 firm biorąc udział w spotkaniach za pomocą aplikacji MS Teams. Przedstawiciele firm opowiedzą o swoich organizacjach, przedstawią krótkie prezentacje związane np. z procesem rekrutacji czy możliwościami rozwoju, a na koniec będzie możliwość zadawania pytań w czasie sesji Q&A.

Z kolei w środę (19 października) 27 wystawców zaprezentuje się na stoiskach ulokowanych w budynku Centrum Wsparcia Dydaktyki przy ul. Ingardena 6 (wejście od ul. Oleandry 2A). Będzie to znakomita okazja, by w czasie bezpośredniej rozmowy poznać szczegóły dotyczące warunków zatrudnienia czy możliwości odbywania praktyki w danej firmie lub instytucji.

– W zbliżającej się edycji Targów wezmą udział zarówno firmy, z którymi współpracujemy od wielu lat i których obecność zawsze przyciąga uwagę wielu studentów. Będą też firmy i instytucje, które na Targach zaprezentują się po raz pierwszy. I tak na przykład będziemy mieli okazję do spotkania z przedstawicielami spółki Igrzyska Europejskie 2023, która odpowiada za organizację tego dużego wydarzenia sportowego, które w Krakowie odbędzie się w przyszłym roku – mówi Magdalena Kwak-Wójcik koordynatorka Targów.

W czasie "dnia stacjonarnego", czyli w środę 19 października, otwarte będą również punkty konsultacyjne: punkt konsultacji CV, porady z zakresu prawa pracy, pomysł na własną działalność, wymiany międzynarodowe Erasmus+, szkoły doktorskie i doktorat w pigułce.

Zainteresowani będą mogli także wziąć udział w spotkaniach z ekspertami i ekspertkami rynku pracy, w czasie których dowiedzą się m.in. o future skills oraz aktualnych trendach na rynku pracy i o tym jak najlepiej zaplanować swoją karierę.

– Organizując Targi Pracy szczególną wagę przywiązujemy do kwestii dostępności wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami. To ważne by poinformować o ewentualnych potrzebach z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym – pozwoli nam to przygotować maksymalnie efektywną adaptację – podkreśla Emilia Latała-Cudecka z Biura Karier (CWD), jednostki organizującej wydarzenie.

Więcej informacji na stronie targipracy.uj.edu.pl lub na Facebooku.