Ograniczenie funkcjonowania polskich uczelni przedłużone do 10 kwietnia

Do 10 kwietnia 2020 r. pozostaje ograniczona działalność uczelni przez zawieszenie kształcenia studentów i doktorantów oraz ograniczenie obowiązku świadczenia pracy przez pracowników uczelni na ich terenie, z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do zapewnienia ciągłości funkcjonowania uczelni.

23 marca Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podpisał rozporządzenie, na mocy którego przedłużeniu ulega okres ograniczenia funkcjonowania działalności uczelni do 10 kwietnia br. Rozporządzenie wejdzie w życie 26 marca. Więcej informacji na stronie MNiSW (tutaj).

Przypominamy, że do odwołania obowiązuje zarządzenie Rektora UJ w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, dostępne na stronie BIP UJ, w tym w zakresie odwołania wykładów dla studentów i doktorantów wraz z zaleceniem udostępnienia ich w formie elektronicznej.